EP KOŠARKA: Španci za las odnesli zmago

10. september 2009 ob 17:20 | 199

Varovanci Jureta Zdovca so v tretjem krogu prvega dela evropskega prvenstva v Varšavi (skupina C) morali priznati premoč Španiji. Po razburljivi končnici in podaljšku so Španci slavili z 90:84. Kljub današnjemu porazu pa so Slovenci osvojili prvo mesto v skupini C.

Slovenija : Španija
84:90 (20:18, 15:25, 12:19, 16:29) po podaljšku

V Varšavi se je slovenska košarkarska reprezentanca pomerila z aktualnimi evropskimi prvaki – Španci. Potem ko so Sloveci z 20:18 dobili prvo četrtino, so ob polčasu s 43:35 vodili Španci.
Po treh četrtinah so Španci vodstvo povečali že na 62:47, v razburljivi končnici zadnje četrtine pa so Slovenci izenačili na 78:78. V podaljšku so bili močnejši Španci, ki so slavili z 90:84.

Slovenija pa se je kljub porazu uvrstila v nadaljnje tekmovanje, saj je v skupini C osvojila prvo mesto in bo v Lodžu drugi del tekmovanja začela z dvema točkama. Poleg Slovencev so v skupini C napredovali še Španci in Srbi. Pred slovensko izbrano vrsto sta zdaj dva dni premora. V novonastali skupini F pa jo prva tekma čaka v soboto proti Litvi. V ponedeljek se bodo Slovenci pomerili še s Poljaki, v sredo pa s Turki.

Po tekmi smo se pogovarjali s Sanijem Bečirovićem, ki je med drugim povedal, da so dali slovenski košarkarji vse od sebe. "Ne glede na poraz moramo ostati pozitivni, kajti pokazali smo, da imamo pravo ekipo," je še dejal Bečirović.

Tudi ob polčasu smo se pogovarjali s Sanijem Bečirovićem, ki je med drugim povedal, da lahko prvi del tekme razdelimo na dva dela. V prvi četrtini so dominirali Slovenci, v drugi četrtini pa so Slovenci padli in dovolili Špancem, da se vrnejo v tekmo.

- skupina C:
Španija - Slovenija 90:84 (78:78, 43:35)

Pred tekmo
Pred tekmo smo se pogovarjali s slovenskim košarkarjem Sanijem Bečirovićem, ki je med drugim povedal, da ima slovenska izbrana vrsta pravico pričakovati zmago, saj so košarkarji v odlični formi.

Španci, ki kljub malce slabšemu začetku prvenstva še zmeraj ostajajo glavni kandidat za naslov evropskega prvaka, so v prvem krogu izgubili proti reprezentanci Srbije (66:57), v drugem krogu pa slavili zmago proti Veliki Britaniji (84:76).

Navijači kot dodatni igralec slovenskih košarkarjev
K morebitni zmagi Slovenije bodo zagotovo pripomogli tudi številni navijači, ki so se zbrali na Poljskem. Pogovarjali smo se z Miranom Jermanom z novomeške Agencije za šport, ki na tribunah v Varšavi spodbuja slovenske košarkarje. Jerman je med drugim povedal, da se je zbralo vsaj 2500 navijačev, ki so navdušeni nad slovenskimi košarkarji. Dodatno jih spodbujajo tudi številni navijači, ki upajo tudi na zmago nad Španci.