Uspeh kariere 23-letnice
slika
slika
slika

Po Sari Isakovič ima Slovenija v Pekingu drugo medaljo. Bron je osvojila judoistka Lucija Polavder v kategoriji nad 78 kilogramov.

V odločilnem dvoboju je premagala južnokorejsko orjakinjo Na Jung Kim. 23-letna Polavderjeva se je po dveh zmagah v predtekmovanju uvrstila v polfinale, kjer jo je z iponom premagala 37 kilogramov težja branilka naslova, Japonka Maki Cukada. Priljubljena Luca, ki ji je tehtnica na uradnem tehtanju pokazala 88 kg, je bila v prvem krogu prosta. V drugem krogu je izločila Kazahstanko Gulžan Išanovo, v tretjem pa Mongolko Cerenhand Dorjgotov. Obe nasprotnici je ugnala z iponom.

Japonka za Luco nepremagljiva
Maki Cukada, 125 kg težka judoistka, sodi med najboljše tekmovalke zadnjih let. Lani je na svetovnem prvenstvu v Braziliji ugnala Lucijo Polavder v obeh dvobojih (nad 78 kg in v neolimpijskem odprtem razredu).

Moški del ekipe brez ene same zmage
Uspeh Polavderjeve je velik obliž na dosežke slovenskih judoistev v Pekingu. Urška Žolnir je osvojila 7. mesto, vsi moški tekmovalci pa so izgubili v 1. krogu in niso dobili možnosti za repesaž. V preteklih dneh sta to bila Roki Drakšič in Aljaž Sedej.

Danes pa se jima je pridružil Matjaž Ceraj (nad 100 kg), ki je po vsega 37 sekundah izgubil v 1. krogu proti Juriju Ribaku. Ker je Belorus izgubil svoj drugi dvoboj, je Ceraj s tem končal tekmovanje.