Le še boj za etapno zmago

21. junij 2009 ob 10:30 | 288
Kolesarji bodo na dirki Po Sloveniji letos skupaj prevozili 702 km.
slika

Novo mesto - S 4. etapo s ciljem v Novem mestu se bo končala 16. kolesarska dirka Po Sloveniji (2.1). Možnosti za ciljni šprint glavnine so velike. Obeta se morebitna ponovitev lanskega šprinta.

Koliko majic bo osvojil vodilni Danec?

V lanski zadnji etapi s ciljem v Novem mestu je namreč zmago slavil Francesco Chicchi. Italijan je premagal Jureta Kocjana, ki se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Danes bo imel Kocjan priložnost, da se 28-letnemu članu ekipe Liquigas oddolži za poraz v lanski etapi. Seveda si bosta morala oba za to izboriti priložnost, kar pa seveda ob Marku Kumpu, Gregorju Boletu, Danilu Hondu in še komu ne bo tako lahka naloga.

Kolesarje bo trasa 153 kilometrov dolge etape popeljala od Šentjerneja in Gabrja do tradicionalnega cilja v Novem mestu. Sicer bo v etapi na sporedu gorski cilj, ki pa Jakobu Fuglsangu ne more več odnesti pikčaste majice najboljšega v tem točkovanju.

Prav tako ne gre pričakovati, da bi Fuglsang izgubil rumeno majico vodilnega kot tudi Blaž Furdi belo majico najboljšega mladega kolesarja. Fuglsangu se nasmiha tudi modra majica najboljšega po točkah, kar pomeni, da bi Danec lahko osvojil vse tri majice.