Slovenija skozi prvo preizkušnjo uspešno

08. september 2009 ob 12:13 | 256
slika

Na Poljskem se je danes začelo 36. evropsko košarkarsko prvenstvo za moške. Slovenska izbrana vrsta, ki ne skriva visokih ambicij, te segajo tudi do osvojitve medalje, je uvodni dvoboj v Varšavi odigrala ob 18.15 proti Veliki Britaniji. Slovenci so že vknjižili prvo zmago: 72:59.

Rezultat tekme Slovenija - Velika Britanija po prvem polčasu je 37:35, končni izid 72:59. Tekmo je pokomentiral tudi Gašper Vidmar in med drugim dejal, da si takšnih nihanj, kot so jih imeli naši fantje v drugi četrtini, jutri ne bodo smeli prvoščiti. Jutri bo namreč nasprotnik precej zahtevnejši, mlada ekipa Srbije.

Varovanci selektorja Jureta Zdovca bodo v prvem delu predtekmovanja nastopili v skupini C. Že jutri (v torek) jih čaka naslednji dvoboj proti Srbiji, v sredo pa še s Španijo. V drugi del se bodo uvrstile prve tri ekipe iz vsake skupine.

Na uvodni tekmi, proti na papirju najlažjemu tekmecu v skupini, je za Slovenijo štela le zmaga. "Ekipo Velike Britanije smo natančno preučili in analizirali. Po turnirju v Sevilli, kjer so vse nas in mene osebno dobesedno ponižali, smo dobili nekaj novih video posnetkov njihove igre, tako da skrivnosti ni. Prepričan sem, da bodo vsi igralci dali maksimum od sebe in da bomo prvenstvo začeli z zmago," meni Jure Zdovc.

Tudi Boštjan Nachbar optimistično razmišlja pred startom prvenstva: "Vsi komaj čakamo, da se začnejo prave tekme. Priprave so bile dolge, naporne in uspešne, zato se moramo zdaj dokazati. Britanci imajo atipično ekipo, na katero se je težko taktično pripraviti, a prepričan sem, da podobnega presenečenja kot v Sevilli ne morejo pripraviti."

Spomnimo, da je Velika Britanija 21. avgusta na prijateljskem turnirju v Španiji presenetljivo premagala Slovenijo s 63:56.

Slovenski košarkarji bodo imeli v Varšavi tudi bučno podporo s tribun. V dvorani Torvar, ki sprejme približno 5.000 gledalcev, bo po predvidevanjih Košarkarske zveze Slovenije in izbranih turistični agencij v Sloveniji približno 2.200 slovenskih navijačev.

Izidi 1. kroga 1. dela evropskega košarkarskega prvenstva na Poljskem.