Slovenska pravljica še živi

10. september 2009 ob 17:18 | 325

Slovenija je na nogah. Na kvalifikacijski tekmi za Svetovno prvenstvo 2010 so Slovenci povsem nadigrali Poljake in slavili s 3:0.

SLOVENIJA : POLJSKA- 3:0 (2:0)
(Dedić 13., Novaković 45., Birsa 61.)

Nekdanji slovenski reprezentant Sašo Udovič je v pogovoru za Radio Krka po tekmi med drugim povedal, da so Slovenci popolnoma razbili Poljake. Povedal je še, da smo po dolgem času videli pravo igro slovenskih nogometašev – brezkompromisno, borbeno in kakovostno. Nogometaši so igrali po načelu »Vsi za enega, eden za vse«, tudi navijači so bili v veliko pomoč.

Slovenijo v kvalifikacijah sicer čakata še dve gostovanji - 10. oktobra na Slovaškem in 14. oktobra v San Marinu.

SAN MARINO - 0 točk

Robert Englaro, nekdanji nogometni reprezentant je med polčasom v pogovoru za Radio Krka med drugim povedal, da so slovenski nogometaši tekmo začeli sanjsko. Tako bi morali igrati tudi v prihodnjih tekmah – z željo, borbenostjo in agresivnostjo. Če ne bodo Slovenci v drugem polčasu naredili kakšne večje napake, bi se morali v Ljudskem vrtu okronati z zmago, še napoveduje Englaro.

Pred tekmo
Tri tekme pred koncem kvalifikacij Kekovi varovanci še vedno v rokah držijo prav vse niti za uvrstitev na drugo mesto. Z nekoliko sreče in ob ugodnih rezultatih ostalih tekem pa tudi prvo mesto ni nedosegljivo.

Pred tekmo je Sašo Udovič, član zlate slovenske reprezentance, ki se je pod vodstvom Srečka Katanca uvrstila na evropsko in svetovno prvenstvo, v pogovoru za Radio Krka med drugim povedal, da pričakuje podobno željo in motivacijo, kot so jo pokazali košarkarji, le da bo izid za Slovence ugodnejši.