Za evropski prestol Francija in Hrvaška

31. januar 2010 ob 06:54 | 245
Francozi pometli z Islandijo

Finalistki evropskega rokometnega prvenstva v Avstriji sta Francija in Hrvaška. Prva je s 36:28 premagala Islandijo, druga pa s 24:21 Poljsko.

Poljska je polčas dobila z 10:9, potem ko je s čvrsto obrambo 6-0 ustavila hrvaške strelce z zunanjih položajev. Na začetku 2. polčasa sta izid preobrnila Domagoj Duvnjak, ki je zadel trikrat zapored za 12:10, in vratar Mirko Alilović, ki je ubranil nekaj strelov. Hrvaška je povedla s 15:12 in vodstvo zadržala do konca. Poljaki so se sicer približali na 16:17, nato pa je njihovo usodo dokončno zapečatil Ivan Čupić, ki je v 55. minuti povišal na 22:18.

Karabatić nerešljiva uganka za Islandce
Precej lažje delo so imeli v prvem polfinalu Francozi. Islandci so tri minute pred odmorom vodili s 13:12, nato pa je Nikola Karabatić dosegel 4 gole zapored za 16:13. Karabatić je bil osrednje ime dvoboja, saj je dosegel 9 golov brez zgrešenega meta!

Francija ušla z nizom 8:3
Odločitev o zmagovalcu je padla v uvodnih minutah nadaljevanja, ko je Francija z delnim izidom 8:3 ušla na 24:17. Islandci pozneje niso imeli nikakršnih možnosti, da bi se proti fizično močnejšim olimpijskim in svetovnim prvakom še vrnili v igro.

Se Hrvati lahko maščujejo Francozom?
Francija in Hrvaška sta se lani pomerili tudi v finalu svetovnega prvenstva na Hrvaškem. Takrat so gladko, s 24:19, slavili galski petelini. Bo enak razplet tudi tokrat?

V obračunu za 5. mesto je Danska s 34:27 ugnala Španijo.