09. maj 2009 ob 22:46 | 1298
Nora noč v Ljudskem vrtu: osmič smo prvaki
MARIBOR, ŠAMPION!!!
MARIBOR - MIK CM CELJE 1:0 (0:0)

09. 05. 09 Maribor, stadion Ljudski vrt. 9000 gledalcev. Glavni sodnik: Damir Skomina (Koper). Pomočnika: Primož Arhar (Vrhnika) in Robert Zirnstein (Koper). Četrti sodnik: Roberto Ponis (Koper). Delegat: Janko Ponikvar (Ljubljana).

Strelec: 1:0 Volaš (60)

NK MARIBOR: Ranilovič - Mejač, Džinič (od 70. Samardžič), Kljajević, Filekovič (od 24. Popović) - Nilton, Mihelič, Školnik (od 67. Tomažič-Šeruga), Pavlovič - Tavares, Volaš.
Klop: Bratušek, Samardžič, Tomažič-Šeruga, Bačinovič, Popović, Plut, Jelič.
Trener: Darko Milanič.

MIK CM CELJE: Šeliga, Kačičnik, Zavrl, Travner, Gobec, Pokorn (od 65. Rep), Korun (od 71. Režonja), Šarić, Lovrečič (od 54. Biščan), Pečnik, Sacripanti.
Klop: Mujčinović, Biščan, Režonja, Bulajič, Rep, Štraus, Močič.
Trener: Slaviša Stojanovič.

Rumeni karton: Lovrečič (35), Nilton (41), Mejač (67), Biščan (82), Ranilovič (84), Popović (85), Tomažič-Šeruga (90)

Potek tekme
1' - začetek ob izjemnem vzdušju na tribunah pred 9000 gledalci
13' - kot je izvajal Gobec, Zavrl pa z glavo nameril čez prečnik ob prvem resnejšem poskusu na tekmi
14' - takoj je sledil odgovor z domače strani, Pavlovič je zaključil protinapad z udarcem mimo desne vratnice
15' - še lepšo priložnost pa so v naslednjem napadu imeli Celjani, Sacripanti je prišel do soočenja z Ranilovičem, a je z osmih metrov poslal žogo tik ob levi vratnici
16' - obdobje dinamične igre so spet dopolnili vijoličasti, tokrat je bil v glavni vlogi Volaš, z dobrim posredovanjem pa mu je namero preprečil vratar Šeliga, ki je žogo odbil v kot
24' - brez smole več ne gre: ponovno se je zgodila poškodba med tekmo, Filekovič je moral z igrišča, zamenjal ga je Popović
33' - Pavlovič kot podajalec s kota, Džinič najvišji v skoku, toda z glavo je usmeril žogo čez gol
39' - Školnik uporaben predložek do Volaša, ki pa si pred golom ni uspel umiriti žoge, da bi uspešno zaključil napad
41' - rumeni karton Nilton zaradi prekrška nad Pečnikom
KONEC PRVEGA POLČASA

46' - začetek drugega polčasa
56' - po dolgi podaji Raniloviča je žoga preletela Travnerja, Tavares je prišel do dvoboja ena na ena s celjskim vratarjem, ki se mu je vrgel pod noge, akcija pa se je končala z dosojeno roko Tavaresa pri poskusu preigravanja
57' - že v naslednjem napadu so zapretili gostje, po gneči v kazenskem prostoru je po žogi udaril Pečnik, mariborski obrambni blok pa je uspel odpraviti nevarnost

1:0 VOLAŠ (60)
Ljudski vrt je eksplodiral! Po eni uri boja je Volaš vijoličaste popeljal v vodstvo in razvnel tribune. Najprej je Tavares podal do Školnika, njegov udarec je Šeliga ustavil, a se je žoga odbila do Volaša, ki jo je potisnil v mrežo.

64' - zagnani Celjani se niso predali, po protinapadu je nevarno sprožil Biščan, a je žoga zletela ob levi vratnici
67' - druga menjava v naši vrsti: Tomažič-Šeruga namesto Školnika
67' - rumeni karton Mejač
70' - zaradi poškodbe je moral Darko Milanič poseči še po tretji menjavi, Džiniča, ki je pred tekmo dobil šopek rož ob stotem nastopu v vijoličastem, je zamenjal Samardžič
79' - protinapad je popeljal Kljajević, po dolgem prodoru podal Popoviću, ta Tavaresu, po njegovem predložku pa je bil Mihelič v skoku nekoliko prekratek za boljši zaključek
84' - rumeni karton Ranilovič zaradi zavlačevanja, zaradi istega razloga je nekaj sekund kasneje ista kazen doletela tudi Popovića
87' - gledalcem je zastal dih, Biščan je spretno nameril z roba kazenskega prostora, toda žoga je švignila mimo leve vratnice
90' - še štiri minute sodniškega podaljška
90+ - neverjetna končnica, navijači so vmes že vtekli na igrišče, misleč, da je sodnik označil konec tekme; igra se je nadaljevala, Celjani so celo imeli izjemno priložnost po kotu, a je Ranilovič ubranil udarec Kačičnika
NATO PA RES KONEC! IN ZAČETEK NEPOPISNEGA SLAVJA!!!