Enoletna kariera nogometnega sodnika

07. januar 2010 ob 20:32 | 384
Nekega dne sem se odločil,da bom postal nogometni sodnik.Na internetni strani nogometnega društva sem opazil,da lahko opravim tečaj.Prijavil sem se in čez nekaj časa sem že imel teorijo o nogometu.Na praktičnem delu si moral teči znameniti Cooperjev test.Jasno mi je bilo,da ga ne morem preteči v skrajnih 12 minutah zato sem sodil samo 8-12letnikom.

Še prej sem si moral kupiti piščalko,kopačke,sodniški dres,nogavice in grb,da sem predstavljal določeno avtoriteto nogometnega sodnika.Tako mi je bila zaupana prva sodniška tekma.Sodil sem 10letnikom,igra se je odvijala 2x po 20 minut.Vse je bilo v redu,samo problem je bil po koncu tekme kdo je zmagal.Za rezultat sem že vedel vendar ne za zmagovalca.Iz zadrege me je spravil gostiteljski trener,ki je povedal kdo je zmagal.Saj sem si delal črtice ampak premalo.Naslednjič sem drugače vodil svojo evidenco.

Na drugi tekmi sem imel drugačne probleme.Nisem imel pojma kam naj pokažem z roko kadar je šla žoga z igrišča.En trener mi je kar med tekmo zaklical,da sem kot vetrnica ampak mene,jasno,to ni zmedlo,saj sem rutinirano odpiskal do konca.Kar na nekaj tekmah sem imel enake probleme zato sem se odločil,da preneham s kariero nogometnega sodnika pa tudi čas mi ni dopuščal.