Pot Slovenske Nogometne Reprezentance do SP 2010

04. april 2011 ob 18:52 | 75
Sloveniji so zelo izenačeni skupini prispevali malo možnosti za uspeh! Pot se je začela na Poljskem. Poljaki so povedli po čudni 11-metrovki. Potem pa... Zlatko Dedič v 35 minuti zadel gol za 1:1. S Poljske smo odnesli zasluženo točko in vsi smo v LV pričakovali Slovake. Slovake smo doma premegali z odlično igro in rezultatom 2:1. Čez mesec dni smo se doma pomerili i Severnimi Irci. Dolgo smo trli odpor trdovratnih Ircev nato pa... V 84 minuti gol in takoj v naslednji minuti gol Zlatana Ljubijankiča. Šah mat v eni minuti. Slovenija je odličo začela kvalifikacije in nogomet je zopet postal prva tema pogovora... Govorilo se je celo o tem ali lahko Slovenija preseneti vse in pride do drugega mesta v skupini. Potem pa so prišli trije slabši rezultati. Poraz na Češkem, remi doma s Čehi in poraz z Severnimi Irci. Slovenija je bila v nezavidljivem položaju in evforije je bilo delno konec. Skeptikov je bilo ogromno. Potem pa kot feniks iz pepela... Smo 2:krat premagali San Marino enkrat z 5:0 in 3:0. Po tej veličastni zmagi nad slabim San Marinom je Slovenija začela mleti... V Ljudski Vrt so prišli Poljaki in zmaga je bila nujna. Poljake smo s fantastično igro razbili in sedaj je bil čas za Slovake v gosteh. Njim bi že točka zadostovala za neposredno uvstitev na SP, toda mi smo imeli drugačne načrte... Premagali smo jih z 2:0 pa smo bili v gosteh. Fenomenalno, visokoletečim Slovakom smo pognali strah v kosti... Pred zadnjim krogom so igrali proti Poljakom, kjer so potrebovali zmago za prvo mesto v skupini. Slovenija je v gosteh premagala San Marino z 3:0 in če bi poljaki iztržili točko proti Slovakom, bi Slovenija šla neposredno na SP. A Poljaki so si zabili avtogol in Slovenija je mogla iti na dodatne kvalifikacije. Žreb nam je določil Ruse z vsemogočnim Hiddinkom in Arshavinom na čelu. Prva tekma je bila v Moskvi na umetni travi. Kaj se je dogajalo na igrišču? Bili smo poraženi z 2:1. Gol za 2:1 je zadel Nejc Pečnik. .. res zlata vreden gol Pečnika. Čez 4 dni nas je čakala tekma v Mariboru. Slovenci smo bili res samozavestni, Rusi pa so nas malce podcenjevali in zgodilo se je...Že na začetku smo imeli dve priložnosti, a žoga ni hotela iti v gol...Potem pa... :)...V 43 minuti je Zlatko Dedić gol za vodstvo naših z 1:0...Potem pa KONEC TEKME naši so se uvrstili v SP v JužnoAfriški republiki... Veselili smo se zmage mi in oni. Končno naše mesto je bilo 2. Slovaki pa so si delili 1.mesto... Veliko sreče smo si želeli da bi v Afriki zmagali ampak smo pristali na 3.skupinskem delu ali mestu naprej so šli samo USA in Anglija... Kmalu so izgubile tudi obedve državi... Bili smo pred Alžirci na 3.mestu...Naše končno mesto pa je bilo številka 18.Veliko sreče našim fantom pri kvalifikacijah za Evropsko Prvenstvo leta 2012 v Poljski in Ukrajini. Veliko sreče fantje. :)