Poljaki boljši od Rusov

19. januar 2009 ob 13:32 | 295

Po včerajšnjem odigranem prvem krogu svetovnega rokometnega prvenstva na Hrvaškem je danes bil na sporedu že 2. krog. Današnji derbi je bila tekma med Rusijo in Poljsko, ki igrata v skupini C.
Tudi sicer je bilo v tej skupini danes najzanimivejše. Pred derbijem sta se pomerili Nemčija in Tunizija. Po včerajšnjem remiju z Rusi, so se Nemci želeli znesti nad Tunizijce, a naleteli na težjega nasprotnika kot pričakovano.

Aktualni svetovni prvaki so se morali zelo namučiti, da so prišli do dveh točk. Tunizijci, ki so včeraj premagali Makedonce, so izvrstno začeli srečanje in že v 8. minuti vodili 6:1. Nemci so se nato le pobrali in do polčasa izenačili na 12:12. V drugem delu je bilo zelo izenačeno in igralo, saj nobena ekipa ni pobegnila za več kot zadetek. Tako je bilo vse do 50. minute, ko so si Nemci uspeli priigrati dva zadetka prednosti. Razliko so favoriti srečanja uspeli pripeljati do konca in slavili s 26:24.

Sledil je obračun svetovnih podprvakov zadnjega prvenstva Poljakov in Rusov, ki so zmeraj v vrhu svetovnega rokometa. Tekma se je začela po Ruskih željah, saj so ti v osmi minuti srečanja vodili že za 5 zadetkov. V naslednjih osmih minutah so nato pritisnili tudi Poljaki in se približali na 2 zadetka. V nadaljevanju so pobudo ponovno prevzeli Rusi, ki so Poljake držali na varni razliki 3, 4 zadetkov. Ob polčasu je bilo 14:11 za Ruse.

V drugi polčas sta moštvi krenili čvrsto in odločno. Prvi zadetek v nadaljevanju je padel šele po 8. minutah. Do 41. minute so Poljaki ujeli nasprotnike in jim niso več dovolili, da si izborijo večjo prednost. Preobrat srečanja je sledil v 53. minuti, ko so prvič na tekmi povedli svetovni podprvaki (21:20). Do konca tekme so Poljaki povišali razliko na 2 zadetka ter slavili s 24:22.