Sreča na strani Reala

19. januar 2009 ob 13:31 | 268

Nogometaši Reala iz Madrida se v 19. krogu španskega prvenstva na igrišču niso prikazali vsega kar znajo, vendar vseeno premagali Osasuno, ki si je zaslužila vsaj točko.
Nogometaši zadnjeuvrščene Osasune so večji delali ogromne težave domačinom. Dobro igro so kronali tudi z zadetkom v 20. minuti. Med strelce se je vpisal Nekounam. Vodstvo gostov bi lahko bilo še višje, a ob očitnem prekršku nad Juanfranom v kazenskem prostoru sodnik ni pokazal na belo točk ampak napadalcu Osasune dal rumeni karton. Tudi domačini so imeli svoje priložnosti, vendar ostali so praznih rok.

V drugem polčasu so Madridčani silovito pritisnili in že po petih minutah dosegli izenačenje. Največji krivec za gol je bil vratar gostov, ki ni uspel ubraniti Ramosov strel po sredini gola z razdalje 40 metrov. Po zadetku je Osasuna iskala ponovno vodstvo, a se pri tem opekla. Na 2:1 je po protinapadu povišal Higuain. V nadaljevanju je Osasuna vzpostavila ravnotežje in bila tudi nevarna za izenačenje. V 83. minuti pa je sledila zgodba prvega polčasa. Juanfran se je ponovno znašel v kazenskem prostoru domačih, kjer ga je pohodil Pepe. Sodnik je nemudoma zapiskal, vendar na začudenje vseh, ponovno pokazal rumeni karton napadalcu, ki je moral pod tuš. Do konca tekme se je igra gostov povsem podrla, kar je za končnih 3:1 izkoristil Robben.