Sevilla tretjič zapored prvak Lige Evropa

Nogometaši Seville so še tretjič zapored osvojili ligo Europa. Tokrat so v finalu s 3:1 premagali Liverpool.Skupaj je to za Andaluzijce že peti naslov najboljših v tem tekmovanju, kar je največ med vsemi. Z današnjo lovoriko je tudi Španija zasedla prestol, z desetimi je zdaj za eno boljša od Italije. Na stadionu St. Jakob Park v švicarskem Baslu je sicer bolje kazalo Angležem, ki so v prvem polčasu prek Daniela Sturridga povedli. Za Sevillo je izid takoj na začetku drugega dela igre izenačil Francoz Kevin Gameiro, v razmaku šestim minut ... več Nogometaši Seville so še tretjič zapored osvojili ligo Europa. Tokrat so v finalu s 3:1 premagali Liverpool.Skupaj je to za Andaluzijce že peti naslov najboljših v tem tekmovanju, kar je največ med vsemi. Z današnjo lovoriko je tudi Španija zasedla prestol, z desetimi je zdaj za eno boljša od Italije. Na stadionu St. Jakob Park v švicarskem Baslu je sicer bolje kazalo Angležem, ki so v prvem polčasu prek Daniela Sturridga povedli. Za Sevillo je izid takoj na začetku drugega dela igre izenačil Francoz Kevin Gameiro, v razmaku šestim minut (med 64. in 70. minuto) pa je finale odločil branilec Coke.