kategorije

17-letnik poškodoval sodnika

Kanadski tenisač Denis Shapovalov je poskrbel za enega najodmevnejših incidentov v 117-letni zgodovini ekipnega tekmovanja za Davisov pokal.V prvem krogu svetovne skupine pokala Davis sta se pomerili reprezentanci Kanade in Velike Britanije. Po štirih obračunih je bil izid poravnan na 2-2 in o zmagovalcu je odločal zadnji obračun Kyla Edmunda in Danisa Shapovalova.Bolje je kazalo Otočanom, saj je Edmund dobil prva dva niza in bil samo še enega oddaljen od uvrstitve v naslednji krog. Pri tem mu je priskočil na pomoč 17-letni Shapovalov, ki ... več Kanadski tenisač Denis Shapovalov je poskrbel za enega najodmevnejših incidentov v 117-letni zgodovini ekipnega tekmovanja za Davisov pokal.V prvem krogu svetovne skupine pokala Davis sta se pomerili reprezentanci Kanade in Velike Britanije. Po štirih obračunih je bil izid poravnan na 2-2 in o zmagovalcu je odločal zadnji obračun Kyla Edmunda in Danisa Shapovalova.Bolje je kazalo Otočanom, saj je Edmund dobil prva dva niza in bil samo še enega oddaljen od uvrstitve v naslednji krog. Pri tem mu je priskočil na pomoč 17-letni Shapovalov, ki je pri zaostanku z 1:2 v tretjem nizu storil veliko neumnost in poskrbel za diskvalifikacijo njegove reprezentance.Shapovalov, aktualni zmagovalec Wimbledona v mladinski konkurenci, je po napaki, s katero je nasprotniku podaril brejk, jezno udaril po žogici, ki je glavnega sodnika Arnauda Gabasa zadela v glavo. Delivec pravice je utrpel poškodbo levega očesa. Pri blaženju otekline si je pomagal z ledom, kasneje pa je v bolnišnici opravil preventivni pregled.