kategorije

Ameriška najstnica v Parizu izločila Halepovo

Ameriška najstnica ruskega rodu Amanda Anisimova je pripravila prvovrstno senzacijo v četrtfinalu teniškega odprtega prvenstva Francije v Parizu. Sedemnajstletnica je brez izgubljenega niza, s 6:2 in 6:4, premagala lansko zmagovalko, nekdanjo številko 1 ženskega tenisa Romunko Simono Halep. Dvoboj je trajal zgolj eno uro in deset minut. Tretja nosilka Halepova pa je celo izgubila sedem iger zaporedoma v drugem nizu ter je povsem zasluženo izpadla iz nadaljnjega turnirja. Anisimova bo prvič zaigrala v polfinalu katerega od turnirjev za ... več Ameriška najstnica ruskega rodu Amanda Anisimova je pripravila prvovrstno senzacijo v četrtfinalu teniškega odprtega prvenstva Francije v Parizu. Sedemnajstletnica je brez izgubljenega niza, s 6:2 in 6:4, premagala lansko zmagovalko, nekdanjo številko 1 ženskega tenisa Romunko Simono Halep. Dvoboj je trajal zgolj eno uro in deset minut. Tretja nosilka Halepova pa je celo izgubila sedem iger zaporedoma v drugem nizu ter je povsem zasluženo izpadla iz nadaljnjega turnirja. Anisimova bo prvič zaigrala v polfinalu katerega od turnirjev za grand slam. Lani na OP ZDA je izpadla v prvem krogu, letos na OP Avstralije v Melbournu pa se je prebila do osmine finala, kjer jo je zaustavila Čehinja Petra Kvitova.