kategorije

Argentina – Saudijska Arabija 1:2

Šta smo upravo videli?! Trećeg dana Mundijala dobili smo nešto što će ući u anale svetskog fudbala - fudbaleri Saudijske Arabije ostvarili su istorijsku pobedu protiv selekcije Argentine preokrenuviši rezultat u grupi C - 2:1. Čuda su definitivno moguća... Veoma moguća i dešavaju se. Hrabri Saudijci su u igri Davida i Golijata pokazali da ono što je na papiru pre starta meča nije svetinja, da se i protiv super zvezda Argentine i armije navijača može. Ništa nije slutilo na ovo, pogotovo ne od starta susreta gde su Argentinci ustanovili ... več Šta smo upravo videli?! Trećeg dana Mundijala dobili smo nešto što će ući u anale svetskog fudbala - fudbaleri Saudijske Arabije ostvarili su istorijsku pobedu protiv selekcije Argentine preokrenuviši rezultat u grupi C - 2:1.

Čuda su definitivno moguća... Veoma moguća i dešavaju se.

Hrabri Saudijci su u igri Davida i Golijata pokazali da ono što je na papiru pre starta meča nije svetinja, da se i protiv super zvezda Argentine i armije navijača može.

Ništa nije slutilo na ovo, pogotovo ne od starta susreta gde su Argentinci ustanovili dominaciju, krenuli u ofanzivu da odmah postignu pogodak.

Poništen je gol Lionelu Mesiju, ali je jedan od najboljih fudbalera u istoriji dobiju priliku da u 10. minutu sa bele tačke donese vođstvo Gaučosima.

Leandro Paredes je povučen i oboren u kaznenom prostoru, sudija Vinčić nije imao dvojbe da pokaze na jedanaesterac odakle je Mesi poslao loptu u levi, a golmana u desni ugao.

DO 33. minuta smo imali het-trik poništenih golova Argentine - Lautaro Martinez je u oba navrata bio brži od momenta ili su Mesi i Di Marija kasnili sa pasom. VAR je u oba navrata potvrdio odluku linijskog sudije, tako da je se otišlo sa minimalcem na pauzu.

Znalo se da bi mogla kazna da dođe zbog opuštenosti i neiskorićenih šansi, a prva je stigla u 48. minutu kada je Al Buraikan u polukontri prosledio loptu levo nešto iskosa svom saigraču Salehu Al Šehriju koji je taman toliko izmaka Otamendiju, izbegao klizeći start i pogodio kontra ugao za izjednačenje.

Već tada je doživljen šok, ali nije ni najbliže bio spreman za ono što se dogodilo u 53. minutu.

Sa desne strane je nastupio napad, a onda i udarac sa ivice kaznenog prostora koji bi sigurno završio u mreži da se nije isprečio Romero. Lopta je stigla na drugu stranu za Al Davsarija koji ju je prebacio na desnu nogu, raspalio pored dva bloka i pogodio desni gornji ugao.

Svi su bili u neverici, pogotovo igrači Argentine koji su morali da deluju brzo, ali lopta ponovo nije htela u gol Saudijaca koji su se uporno branili.

Na osam minuta nadoknade dodato je još pet zbog povrede Al Breika koji je morao da bude iznesen sa terena, ali ni tada Gaučosi nisu mogli makar do remija.