Avto zagorel na rallyju

Medtem ko je državni prvak Rok Turk z atraktivnim peugeotom 208 R5 slavil zmago, so se v ozadju risali obrisi resnejše dirkaške kulise in prestižnega obračuna pokroviteljev. Nadaljevanje letošnjega slovenskega relija bo s prihodom vsaj dveh "proto" dirkalnikov še zanimivejše. Se bo konkurenci pridružil tudi tovarniški dirkač italijanskega Abartha? Uvodni reli državnega prvenstva v okolici Vipave in Ajdovščine sta dobila aktualna državna prvaka Rok Turk in Blanka Kacin (peugeot 208 R5), ki sta na mestu svojega edinega lanskega odstopa ... več Medtem ko je državni prvak Rok Turk z atraktivnim peugeotom 208 R5 slavil zmago, so se v ozadju risali obrisi resnejše dirkaške kulise in prestižnega obračuna pokroviteljev. Nadaljevanje letošnjega slovenskega relija bo s prihodom vsaj dveh "proto" dirkalnikov še zanimivejše. Se bo konkurenci pridružil tudi tovarniški dirkač italijanskega Abartha? Uvodni reli državnega prvenstva v okolici Vipave in Ajdovščine sta dobila aktualna državna prvaka Rok Turk in Blanka Kacin (peugeot 208 R5), ki sta na mestu svojega edinega lanskega odstopa tokrat slavila pomembno zmago na začetku sezone. Obetal se je dramatičen zaključek dvoboja za zmago med Turkom in Claudiom De Ceccom (hyundai i20 R5), a je prebita guma na italijanskem dirkalniku predčasno odločila reli v Turkovo korist. Tretje mesto je zasedel odlični italijanski gost Andrea Nucita (fiat 124 abarth). Na reliju je štartalo 71 posadk, do cilja pa jih je pripeljalo 49. Za vse se reli ni izšel pozitivno. Izstopali sta nesreči Grege Premrla (citroen DS3), ki je dirkalnik razbil na istem mestu kot nekoč Boštjan Logar takratno subaru imprezo, in Kristjana Široka, ki mu je zaradi snete cevi za gorivo nenadoma zagorel motor peugeota 306. Oba sta skupaj s sovoznikom oziroma sovoznico iz avta izstopila