Briljantna poteza na nogometu

Panamci so se po norem razpletu neposredno uvrstili na svetovno prvenstvo v Rusiji. Panama je na domačem terenu z 2:1 premagala Kostariko in ker so ZDA z istim izidom nepričakovano izgubile v gosteh pri Trinidadu in Tobagu, so se Panamci na SP uvrstili neposredno. Na prejšnjih kvalifikacijah za SP je bila Panama v podobni situaciji. Z 2:1 je na zadnji tekmi v 90. minuti vodila proti ZDA, kar vendar pa so Američani nato v sodnikovem dodatku dosegli kar dva zadetka ter Panami preprečili uvrstitev v dodatne kvalifikacije. Da se to ne bi ... več Panamci so se po norem razpletu neposredno uvrstili na svetovno prvenstvo v Rusiji.
Da se to ne bi še enkrat ponovilo, pa je na lastno roko poskrbel kar pobiralec žog. Ta je v sodnikovem dodatku tekme s Kostariko zasprintal do žoge, ki je šla v avt, vendar pa te ni podal igralcu Kostarike, temveč jo je z VSO močjo brcnil daleč stran, na tribuno. S to potezo je svoji reprezentanci pridobil nekaj sekund časa, hkrati pa zaradi te postal NADJUNAK Paname.