kategorije

Domen Prevc poskrbel za veliko slavje v Planici

V Planici se je končala še 40. sezona svetovnega pokala v smučarskih skokih. Japonec Rjoju Kobajaši (464,9 točke) je zmagovalec zadnje tekme sezone svetovnega pokala smučarjev skakalcev v Planici. Domen Prevc je z drugim mestom (444,0 točke) poskrbel za domače stopničke, tretje mesto je osvojil Markus Eisenbichler (442,5 točke). Kobajaši, skupni zmagovalec pokala, je v prvi seriji izenačil drugi najdaljši polet v zgodovini in s 252 m postavil rekord planiške velikanke. V drugo pa je poletel 230,5 metra daleč za ubranitev vodstva in ... več V Planici se je končala še 40. sezona svetovnega pokala v smučarskih skokih. Japonec Rjoju Kobajaši (464,9 točke) je zmagovalec zadnje tekme sezone svetovnega pokala smučarjev skakalcev v Planici. Domen Prevc je z drugim mestom (444,0 točke) poskrbel za domače stopničke, tretje mesto je osvojil Markus Eisenbichler (442,5 točke). Kobajaši, skupni zmagovalec pokala, je v prvi seriji izenačil drugi najdaljši polet v zgodovini in s 252 m postavil rekord planiške velikanke. V drugo pa je poletel 230,5 metra daleč za ubranitev vodstva in planiško zmago. Domen Prevc je v prvi seriji skočil 239,5 metra daleč, v drugo pa 222,5 metra za druge stopničke sezone in desete v karieri.