kategorije

Dončić ponoči spet osupnil svet

Presežnikov za igro Luke Dončića kar ne zmanjka. Ekipa Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma s 122:119 premagala New Orleans Pelicans, za končanje niza šestih porazov pa nosi veliko zaslug slovenski novinec Luka Dončić, ki je bil prvi strelec zmagovite domače zasedbe z 21 točkami, imel pa je še 10 podaj in devet skokov ter je za en skok zgrešil trojni dvojček. Devetnajstletni slovenski zvezdnik je zadel 11 od 12 prostih metov in z njimi prispeval zadnje tri točke na tekmi v zadnje pol minute. Največ točk je sicer ... več Presežnikov za igro Luke Dončića kar ne zmanjka. Ekipa Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma s 122:119 premagala New Orleans Pelicans, za končanje niza šestih porazov pa nosi veliko zaslug slovenski novinec Luka Dončić, ki je bil prvi strelec zmagovite domače zasedbe z 21 točkami, imel pa je še 10 podaj in devet skokov ter je za en skok zgrešil trojni dvojček. Devetnajstletni slovenski zvezdnik je zadel 11 od 12 prostih metov in z njimi prispeval zadnje tri točke na tekmi v zadnje pol minute. Največ točk je sicer dosegel Anthony Davis, 32, ter temu oddal še 18 skokov, vendar je njegov New Orleans doživel še peti poraz v nizu. Davis je 3,5 sekunde pred koncem skušal s trojko izenačiti, vendar je zgrešil, odbito žogo pa je za zmagoviti zaključek ujel prav Dončić.