Dončić tarča umazane poteze

Trd pristanek slovenskega zvezdnika, ki je zaradi nešportne poteze nasprotnega igralca pristal v prvi vrsti. Luka Dončić je odigral novo odlično tekmo v ligi NBA, na kateri je morala njegova ekipa Dallas Mavericks priiznati premoč Utah Jazz (102:117). Telički so zabeležili sedmi poraz v zadnjih osmih tekmah in s skromnim izkupičkom 3-8 zasedajo predzadnje mesto v zahodni konferenci. Dončić je proti Utahu igral 35 minut in dosegel 24 točk, šest skokov in dve podaji. Iz igre je metal 50-odstotno (7/14), zadel je tri od štirih poskusov za ... več Trd pristanek slovenskega zvezdnika, ki je zaradi nešportne poteze nasprotnega igralca pristal v prvi vrsti. Luka Dončić je odigral novo odlično tekmo v ligi NBA, na kateri je morala njegova ekipa Dallas Mavericks priiznati premoč Utah Jazz (102:117). Telički so zabeležili sedmi poraz v zadnjih osmih tekmah in s skromnim izkupičkom 3-8 zasedajo predzadnje mesto v zahodni konferenci. Dončić je proti Utahu igral 35 minut in dosegel 24 točk, šest skokov in dve podaji. Iz igre je metal 50-odstotno (7/14), zadel je tri od štirih poskusov za tri točke (75%) in vseh sedem prostih metov (100%). Incident se je zgodil dobrih pet minut pred koncem tretje četrtine, potem ko so domači košarkarji blokirali Dončićev met. Slovenec je v skoku za odbito žogo izgubil ravnotežje in nesrečno padel na gledalce ob robu igrišča. Pri tem je ključno vlogo odigral krilni košarkar Jazz Joe Ingles, ki je Dončića odrinil.