kategorije

Gajser s padcem do šestega mesta v Valencii

Slovenski motokrosist Tim Gajser je tretjo dirko svetovnega prvenstva razreda MXGP v španski Valencii končal na šestem mestu. Zmagal je Italijan Antonio Cairoli, ki zdaj tudi vodi v skupnem seštevku SP. Cairoli je bil na stezi Red Sand najboljši v obeh vožnjah in je dobil 50 točk, za dve drugi mesti je preizkušnjo s 44 na skupnem drugem mestu končal do danes vodilni v skupnem seštevku SP Nizozemec Jeffrey Herlings. Tretji na dirki je bil Belgijec Clement Desalle s 36 točkami. Najboljši slovenski dirkač je v soboto odlično opravil ... več Slovenski motokrosist Tim Gajser je tretjo dirko svetovnega prvenstva razreda MXGP v španski Valencii končal na šestem mestu. Zmagal je Italijan Antonio Cairoli, ki zdaj tudi vodi v skupnem seštevku SP. Cairoli je bil na stezi Red Sand najboljši v obeh vožnjah in je dobil 50 točk, za dve drugi mesti je preizkušnjo s 44 na skupnem drugem mestu končal do danes vodilni v skupnem seštevku SP Nizozemec Jeffrey Herlings. Tretji na dirki je bil Belgijec Clement Desalle s 36 točkami. Najboljši slovenski dirkač je v soboto odlično opravil
kvalifikacije in bil prvič v sezoni najboljši. Danes je začel na tretjem mestu, potem pa nekaj mest izgubil, nazadnje se je do konca prve vožnje prebil na peto, a je v zadnjem krogu padel in izgubil tri mesta. V drugi vožnji je bil razplet podoben, Gajser je vozil za najboljšimi, na koncu pa končal na šestem mestu, kar mu je tudi skupno na dirki prineslo šesto mesto in 28 novih točk za SP.