kategorije

Grozljivka na smuku v Val Gardeni, tekmo so prekinili

Norvežani so se najbolje pripravili na letošnjo 51. Saslong klasiko. Po Akslu Lundu Svindalu, ki je dobil petkov superveleslalom, je Norvežan zmagovalec tudi smuka v Val Gardeni. Najhitrejšo smukaško linijo na progi Saslong je ubral Aleksander Aamodt Kilde. Od štirih Slovencev je edine slovenske točke osvojil Martin Čater s 25. mestom. Miha Hrobat je tekmo končal na 36. mestu, Klemen Kosi in Boštjan Kline sta se uvrstila na 45. in 47. mesto. Letošnji smuk v Dolomitih je zaznamoval grozljiv padec Švicarja Marca Gisina, ki je startal kot ... več Norvežani so se najbolje pripravili na letošnjo 51. Saslong klasiko. Po Akslu Lundu Svindalu, ki je dobil petkov superveleslalom, je Norvežan zmagovalec tudi smuka v Val Gardeni. Najhitrejšo smukaško linijo na progi Saslong je ubral Aleksander Aamodt Kilde. Od štirih Slovencev je edine slovenske točke osvojil Martin Čater s 25. mestom. Miha Hrobat je tekmo končal na 36. mestu, Klemen Kosi in Boštjan Kline sta se uvrstila na 45. in 47. mesto. Letošnji smuk v Dolomitih je zaznamoval grozljiv padec Švicarja Marca Gisina, ki je startal kot 19., pred Svindalom. Na Kameljih grbinah je prekrižal smučke, vrglo ga je v zrak, ob pristanku pa je padel na bok in z desno stranjo glave udaril v trdo snežno površino.