Hadalin od 30. mesta do srebrne snežinke

Na novo slovensko medaljo v Areju je bilo treba čakati le en dan: Štefan Hadalin, slalomski kamikaza, je na kombinacijski tekmi osvojil srebrno snežinko. Zaostal je le za Alexisom Pinturaultom. Lepo presenečenje je pripravil 23-letni Vrhničan na prizorišču 45. svetovnega prvenstva. Nihče ga ni uvrščal med favorite, toda v celoti je izkoristil ponujeno. Po smuku je namreč pristal na 30. mestu, kar je pomenilo, da je šel prvi na slalomsko progo. Postavil je najboljši čas slaloma, v skupnem seštevku pa mu je bil kos le Pinturault, ki je bil ... več Na novo slovensko medaljo v Areju je bilo treba čakati le en dan: Štefan Hadalin, slalomski kamikaza, je na kombinacijski tekmi osvojil srebrno snežinko. Zaostal je le za Alexisom Pinturaultom. Lepo presenečenje je pripravil 23-letni Vrhničan na prizorišču 45. svetovnega prvenstva. Nihče ga ni uvrščal med favorite, toda v celoti je izkoristil ponujeno. Po smuku je namreč pristal na 30. mestu, kar je pomenilo, da je šel prvi na slalomsko progo. Postavil je najboljši čas slaloma, v skupnem seštevku pa mu je bil kos le Pinturault, ki je bil 24 stotink hitrejši in je prvič osvojil zlato medaljo na svetovnih prvenstvih. Avstrijci so se morali zadovoljiti z bronasto medaljo Marca Schwarza. Dominic Paris, ki je bil najhitrejši po smuku, se na načeti slalomski progi ni znašel in je nazadoval na 9. mesto.