kategorije

Hrvat Zubčić mojstrsko do svoje prve zmage

Šesti moški veleslalom te zime v japonskem smučarskem središču Yuzawa Naeba se je razpletel po hrvaških željah. Njihov predstavnik Filip Zubčić, 12. po prvi vožnji, je v drugi pripravil prvovrstno presenečenje in z mojstrsko vožnjo na povsem razmehčani progi skočil na sam vrh razvrstitve. Hrvati so na to zmago čakali dolgih sedem let. Edini slovenski predstavnik v finalu Žan Kranjec je bil deveti, kar je njegova najslabša uvrstitev v tej zimi, a mu je kljub temu uspelo zadržati rdečo majico vodilnega v veleslalomu. Na drugo mesto se je s ... več Šesti moški veleslalom te zime v japonskem smučarskem središču Yuzawa Naeba se je razpletel po hrvaških željah. Njihov predstavnik Filip Zubčić, 12. po prvi vožnji, je v drugi pripravil prvovrstno presenečenje in z mojstrsko vožnjo na povsem razmehčani progi skočil na sam vrh razvrstitve. Hrvati so na to zmago čakali dolgih sedem let. Edini slovenski predstavnik v finalu Žan Kranjec je bil deveti, kar je njegova najslabša uvrstitev v tej zimi, a mu je kljub temu uspelo zadržati rdečo majico vodilnega v veleslalomu. Na drugo mesto se je s 74 stotinkami sekunde zaostanka zavihtel Švicar Marco Odermatt, tretji po prvi vožnji, tretje mesto pa je pripadlo Američanu Tommyju Fordu (+ 1.07), ki je bil po prvem teku deseti.