kategorije

Hrvatska 1 - 1 Japan (pen. 3 - 1) | FIFA Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022.

HRT, 5. 12. 2022. Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u osmini finala boljim izvođenjem 11-eraca izbacila Japan s 3-1. Nakon 120 minuta bilo je 1-1 da bi prilikom izvođenja 11-eraca u junaka izrastao Dominik Livaković koji je obranio tri udarca Japanaca. Poveo je Japan golom Daizena Maede (43), izjednačio je Ivan Perišić (55). Budući da se rezultat više nije mijenjao ni do isteka 90. minute, kao ni nakon dodatnih pola sata, o putniku u četvrtfinale odlučivalo se udarcima s ... več HRT, 5. 12. 2022.

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u osmini finala boljim izvođenjem 11-eraca izbacila Japan s 3-1.

Nakon 120 minuta bilo je 1-1 da bi prilikom izvođenja 11-eraca u junaka izrastao Dominik Livaković koji je obranio tri udarca Japanaca.

Poveo je Japan golom Daizena Maede (43), izjednačio je Ivan Perišić (55). Budući da se rezultat više nije mijenjao ni do isteka 90. minute, kao ni nakon dodatnih pola sata, o putniku u četvrtfinale odlučivalo se udarcima s bijele točke. manj