kategorije

Ko pod svojim košem podaš nasprotniku

Na EP-ju v košarki do 18 let v Španiji je za vznemirjenje poskrbela tekma med Litvo in Srbijo, na kateri naj bi se tekmeca dogovorila za razplet. (vir: rtvslo) Pred zadnjim četrtkovim srečanjem je bilo jasno, da bi se ob zmagi Litve z manj kot 14 točkami razlike v polfinale uvrstili obe reprezentanci, gostitelji prvenstva pa bi ostali praznih rok. To se je tudi zgodilo, saj je Litva slavila s 75:71. Sumov o dogovoru verjetno sploh ne bi bilo oziroma bi ga bilo težko dokazati, če ne bi v zadnji minuti obe moštvi očitno lovili razliko, s ... več Na EP-ju v košarki do 18 let v Španiji je za vznemirjenje poskrbela tekma med Litvo in Srbijo, na kateri naj bi se tekmeca dogovorila za razplet. (vir: rtvslo)

Pred zadnjim četrtkovim srečanjem je bilo jasno, da bi se ob zmagi Litve z manj kot 14 točkami razlike v polfinale uvrstili obe reprezentanci, gostitelji prvenstva pa bi ostali praznih rok. To se je tudi zgodilo, saj je Litva slavila s 75:71. Sumov o dogovoru verjetno sploh ne bi bilo oziroma bi ga bilo težko dokazati, če ne bi v zadnji minuti obe moštvi očitno lovili razliko, s katero bi Srbija zasedla prvo mesto v skupini, Litva pa drugo.