Liverpool šestič evropski prvak

Nogometaši Liverpoola so v finalu lige prvakov v Madridu premagali Tottenham z 2:0 (1:0). Za Liverpool je to šesti naslov evropskega prvaka. Liverpoolčani so po porazu v lanskem finalu letos razveselili svoje navijače in prišli do najprestižnejšega evropskega klubskega naslova. Potem ko so že v domačem prvenstvu obakrat premagali Tottenham (obakrat z 2:1), so tokrat za nameček pustili še mrežo nedotaknjeno. Trener rdečih Jürgen Klopp je v četrtem evropskem finalu prišel do prvega naslova, pred tem je bil leta 2013 finalist lige prvakov z ... več Nogometaši Liverpoola so v finalu lige prvakov v Madridu premagali Tottenham z 2:0 (1:0). Za Liverpool je to šesti naslov evropskega prvaka. Liverpoolčani so po porazu v lanskem finalu letos razveselili svoje navijače in prišli do najprestižnejšega evropskega klubskega naslova. Potem ko so že v domačem prvenstvu obakrat premagali Tottenham (obakrat z 2:1), so tokrat za nameček pustili še mrežo nedotaknjeno. Trener rdečih Jürgen Klopp je v četrtem evropskem finalu prišel do prvega naslova, pred tem je bil leta 2013 finalist lige prvakov z Borussio Dortmund, lani z Liverpoolom, leta 2016 pa je z Liverpoolom izgubil finale evropske lige. Tottenham pa ostaja brez prestižnega naslova, v svojih vitrinah ima "le" dva pokala Uefe in pokal pokalnih zmagovalcev.