Mahkovičeva poteza sezone pika na i šovu Olimpije proti Partizanu

V 4. krogu Lige ABA so košarkarji Uniona Olimpije v Stožicah premagali Partizan s 87:58. Najboljši strelec je bil Blaž Mahkovic z 19 točkami. Mahkovic je poskrbel tudi za najlepšo potezo tekme (in sezone), ko je v 36. minuti po zgrešeni trojki Gregorja Hrovata ujel žogo za avtom pod košem in jo vrgel visoko v zrak. V loku je zletela čez tablo in končala v košu (76:53)! Poteza, ki se bo v naslednjih dneh vrtela po številnih televizijskih postajah in polnila družbena omrežja na spletu. Pri Olimpiji se je med strelce vpisalo vseh 11 ... več V 4. krogu Lige ABA so košarkarji Uniona Olimpije v Stožicah premagali Partizan s 87:58. Najboljši strelec je bil Blaž Mahkovic z 19 točkami.
Mahkovic je poskrbel tudi za najlepšo potezo tekme (in sezone), ko je v 36. minuti po zgrešeni trojki Gregorja Hrovata ujel žogo za avtom pod košem in jo vrgel visoko v zrak. V loku je zletela čez tablo in končala v košu (76:53)! Poteza, ki se bo v naslednjih dneh vrtela po številnih televizijskih postajah in polnila družbena omrežja na spletu.
Pri Olimpiji se je med strelce vpisalo vseh 11 igralcev. Ključ do zmage je bila po besedah trenerja Aleša Pipana agresivna igra v obrambi, po začetnih težavah pa so se njegovi varovanci sprostili tudi v napadu in prednost je samo še naraščala.
Ljubljančani so imeli 54-odstoten met za tri točke (13/24), vsaj eno trojko je doseglo sedem košarkarjev manj