kategorije

Marquez naslov prvaka potrdil z deveto zmago sezone

Marc Marquez je na VN Tajske po razburljivem dvoboju s Fabiem Quartararojem veličastno potrdil naslov motociklističnega prvaka razreda MotoGP. Štiri kroge pred koncem je napadel vodilnega Quartararoja, ki je še zdržal do zadnjega kroga, takrat pa je Marquezu na Hondi uspelo priti v vodstvo in po napetih zadnjih sekundah dirke zmagati že devetič v tej sezoni. Tretje mesto je na 15. dirki sezone (od 19) osvojil Maverick Vinales. Andrea Dovizioso, ki bi teoretično še lahko ogrozil Marquezov naslov, je bil z zaostankom enajstih sekund ... več Marc Marquez je na VN Tajske po razburljivem dvoboju s Fabiem Quartararojem veličastno potrdil naslov motociklističnega prvaka razreda MotoGP. Štiri kroge pred koncem je napadel vodilnega Quartararoja, ki je še zdržal do zadnjega kroga, takrat pa je Marquezu na Hondi uspelo priti v vodstvo in po napetih zadnjih sekundah dirke zmagati že devetič v tej sezoni. Tretje mesto je na 15. dirki sezone (od 19) osvojil Maverick Vinales. Andrea Dovizioso, ki bi teoretično še lahko ogrozil Marquezov naslov, je bil z zaostankom enajstih sekund četrti.