Mož za velike tekme: Jakov Fak pritekel in ustrelil srebro!

Slovenski biatlonec Jakov Fak je tudi na olimpijskih igrah v Pjongčangu pokazal svoj šampionski značaj in osvojil srebrno medaljo na 20 kilometrov, prvo za Slovenijo na 23. ZOI v Južni Koreji.Fak je brezhibno opravil s strelskim nastopom, saj je pokril vseh 20 tarč. Na koncu je za prvakom Norvežanom Johannesem Thingnesem Boejem, ki je zgrešil dvakrat, zaostal le pet sekund. Tretji je bil Avstrijec Dominik Landertinger (+14,2). Fak prav v Pjongčangu leta 2009 začel "žetev" 30-letni Fak je tako še enkrat več dokazal, da je mož za velike ... več Slovenski biatlonec Jakov Fak je tudi na olimpijskih igrah v Pjongčangu pokazal svoj šampionski značaj in osvojil srebrno medaljo na 20 kilometrov, prvo za Slovenijo na 23. ZOI v Južni Koreji.Fak je brezhibno opravil s strelskim nastopom, saj je pokril vseh 20 tarč. Na koncu je za prvakom Norvežanom Johannesem Thingnesem Boejem, ki je zgrešil dvakrat, zaostal le pet sekund. Tretji je bil Avstrijec Dominik Landertinger (+14,2).
Fak prav v Pjongčangu leta 2009 začel "žetev"
30-letni Fak je tako še enkrat več dokazal, da je mož za velike tekme, saj je po Vancouvru 2010, ko je bil bronast v šprintu, takrat še za Hrvaško, osvojil še drugo olimpijsko odličje. Poleg tega ima Fak posamično še dve zlati medalji s svetovnega prvenstva ter dva brona. Prav v Pjongčangu je leta 2009 osvojil svojo prvo kolajno na velikih tekmovanjih, bron na 20 km.