pobijedio u utrci sa suprugom oko vrata

Litvanski par osvojio je međunarodno prvenstvo u nošenju žena. Natjecanje se teško može nazvati olimpijskim, ali muškarci moraju prevladati impresivne prepreke. Oni moraju skočiti preko trupaca i proći pored bara, i sve to sa svojom voljenom ženom oko vrata. Prvenstvo je održano u Finskoj u malom gradu 480 km sjeverno od Helsinkija. Svake godine na natjecanja dolazi tisuće gledatelja iz cijele Europe. Pobjednici 24. utrke bili su Vytautas Kirkliauskas i njegova supruga Neringa Kirklajskienė, . Supružnici su uspjeli savladati 253,5 metara ... več Litvanski par osvojio je međunarodno prvenstvo u nošenju žena. Natjecanje se teško može nazvati olimpijskim, ali muškarci moraju prevladati impresivne prepreke. Oni moraju skočiti preko trupaca i proći pored bara, i sve to sa svojom voljenom ženom oko vrata. Prvenstvo je održano u Finskoj u malom gradu 480 km sjeverno od Helsinkija. Svake godine na natjecanja dolazi tisuće gledatelja iz cijele Europe. Pobjednici 24. utrke bili su Vytautas Kirkliauskas i njegova supruga Neringa Kirklajskienė, . Supružnici su uspjeli savladati 253,5 metara za 1 minutu 6,72 sekunde.
Usput, takvo zabavno natjecanje održano je u devetnaestom stoljeću. Prema legendi, poznati finski skitnica Ronkainen izumio je poseban test za one koji su se željeli pridružiti njegovoj bandi. Da bi dokazali svoju hrabrost i snagu, podnositelji zahtjeva morali su proći kroz isti put s preprekama, noseći vreću žita ili živu svinju.

Danas su se pravila malo promijenila, a muškarci su bili podignuti na vratu ne vrećama, već ženama. Ali nagrada ostaje ista kao u devetnaestom stoljeću. Pobjednik dobiva pivo u količini jednakoj težini svoje supruge! Da biste sudjelovali u prvenstvu morate biti službeno u braku, supružnik mora biti stariji od 17 godina, a težina mora biti veća od 49 kg. manj