Prvo ime večera Anže Kopitar

Anže Kopitar je bil junak zmage hokejistov Los Angelesa v Detroitu. Kralji so zmagali s 4:1, Slovenec pa je dosegel dva gola in še enkrat podal. Hrušičan je v letošnji sezoni dosegel 12 golov in 16 podaj, z 28 točkami si na lestvici najučinkovitejših igralcev, na kateri s 36 točkami vodi Steven Stamkos, deli deveto mesto.Detroit je prek Mikea Greena sicer v prvi tretjini povedel, a kmalu zatem je Kopitar napovedal svoj dan. Po samostojnem prodoru je sam prišel vratarja, toda njegov strel ni bil natančen, v nadaljevanju akcije pa je bil ... več Anže Kopitar je bil junak zmage hokejistov Los Angelesa v Detroitu.

Kralji so zmagali s 4:1, Slovenec pa je dosegel dva gola in še enkrat podal. Hrušičan je v letošnji sezoni dosegel 12 golov in 16 podaj, z 28 točkami si na lestvici najučinkovitejših igralcev, na kateri s 36 točkami vodi Steven Stamkos, deli deveto mesto.Detroit je prek Mikea Greena sicer v prvi tretjini povedel, a kmalu zatem je Kopitar napovedal svoj dan. Po samostojnem prodoru je sam prišel vratarja, toda njegov strel ni bil natančen, v nadaljevanju akcije pa je bil uspešnejši Dustin Brown. Slovenski reprezentant je v drugi tretjini po natančni in hitri akciji ob številčni premoči poskrbel za vodstvo, v zadnjem delu pa je še z natančnim strelom zaključil samostojno akcijo.