kategorije

Rekordnih 16 zadetkov Miroslava Kloseja

Doslej si je nemški napadalec naziv najboljšega strelca na prvenstvih delil z Brazilcem Ronaldom, ki jih je na treh prvenstvih (1998 - 2006) dosegel 15.BELO HORIZONTE – Nemški nogometašMiroslav Klose je na polfinalni tekmi svetovnega prvenstva v Braziliji dosegel nov rekord v številu zadetkov na tekmah na SP. Klose je v polfinalu v Belo Horizonteju proti Braziliji dosegel gol za 2:0 v 23. minuti, s skupno že 16. zadetkom na svojem četrtem mundialu pa je zdaj sam na prvem mestu večne lestvice. Doslej si je nemški napadalec naziv ... več Doslej si je nemški napadalec naziv najboljšega strelca na prvenstvih delil z Brazilcem Ronaldom, ki jih je na treh prvenstvih (1998 - 2006) dosegel 15.BELO HORIZONTE – Nemški nogometašMiroslav Klose je na polfinalni tekmi svetovnega prvenstva v Braziliji dosegel nov rekord v številu zadetkov na tekmah na SP. Klose je v polfinalu v Belo Horizonteju proti Braziliji dosegel gol za 2:0 v 23. minuti, s skupno že 16. zadetkom na svojem četrtem mundialu pa je zdaj sam na prvem mestu večne lestvice.

Doslej si je nemški napadalec naziv najboljšega strelca na prvenstvih delil z Brazilcem Ronaldom, ki jih je na treh prvenstvih (1998 - 2006) dosegel 15. Za njima so na večni lestvici Klosejev rojak Gerd Müller (1970 - 1974) s 14 goli, 13 jih je dosegel Francoz Just Fontaine (1958), 12 pa slavni Brazilec Pele (1958 - 1970). manj