Slovenija na krilih Dragića in Dončića v polfinalu EP!

Slovenska košarkarska reprezentanca je v četrtfinalu evropskega prvenstva v Istanbulu premagala Latvijo s 103:97 (34:23, 51:55, 76:66).Košarkarji Slovenije so se uvrstili med štiri najboljše ekipe na 40. evropskem prvenstvu v Istanbulu. V četrtfinalu so premagali Latvijo s 103:97, v polfinalu v četrtek ob 20.30 pa jih čakajo evropski prvaki Španci. Slovenija in Španija sta se na trinajstih evropskih prvenstvih srečali šestkrat. Dvakrat so zmagali Slovenci, štirikrat pa Španci. Zanimivo, da je Španija v zadnjih petih primerih, ko je ... več Slovenska košarkarska reprezentanca je v četrtfinalu evropskega prvenstva v Istanbulu premagala Latvijo s 103:97 (34:23, 51:55, 76:66).Košarkarji Slovenije so se uvrstili med štiri najboljše ekipe na 40. evropskem prvenstvu v Istanbulu. V četrtfinalu so premagali Latvijo s 103:97, v polfinalu v četrtek ob 20.30 pa jih čakajo evropski prvaki Španci.
Slovenija in Španija sta se na trinajstih evropskih prvenstvih srečali šestkrat. Dvakrat so zmagali Slovenci, štirikrat pa Španci. Zanimivo, da je Španija v zadnjih petih primerih, ko je premagala Slovenijo, nato osvojila medaljo.