kategorije

Tim Gajser v Trentinu odbil napad Cairolija za prvo zmago sezone

Slovenski motokrosist Tim Gajser je dobil dirko svetovnega prvenstva razreda MXGP v italijanskem Trentinu. Gajser je dobil obe vožnji in obakrat premagal prvega v skupnem seštevku Italijana Antonia Cairolija. Tretji je bil Francoz Gautier Paulin. Za Gajserja je današnja zmaga prva na dirkah za SP po Švedski 2017, na četrti letošnji dirki sezone se je še četrtič uvrstil na stopničke, potem ko je bil drugi v Argentini in Veliki Britaniji in tretji na Nizozemskem. Na današnji dirki sta bila s Cairolijem razred zase; v prvi vožnji sta tekmece ... več Slovenski motokrosist Tim Gajser je dobil dirko svetovnega prvenstva razreda MXGP v italijanskem Trentinu. Gajser je dobil obe vožnji in obakrat premagal prvega v skupnem seštevku Italijana Antonia Cairolija. Tretji je bil Francoz Gautier Paulin. Za Gajserja je današnja zmaga prva na dirkah za SP po Švedski 2017, na četrti letošnji dirki sezone se je še četrtič uvrstil na stopničke, potem ko je bil drugi v Argentini in Veliki Britaniji in tretji na Nizozemskem. Na današnji dirki sta bila s Cairolijem razred zase; v prvi vožnji sta tekmece prehitela za več kot 50 sekund, v drugi, ko je dva kroga pred koncem Gajser prehitel italijanskega tekmeca in se prebil v vodstvo, pa je Italijan v lovu nanj padel, a nato kljub padcu obdržal naskok pred zasledovalci in končal na skupno drugem mestu.