Stražišče, ki leži ob robu Kranja, je le lučaj oddaljeno od vse družbene infrastrukture. Ponuja veliko veliko rekreacijskih poti in je odlična izhodiščna točka za krajše izlete po Gorenjski. Tu se gradi soseska vrhunskih lesenih hiš, za vse tiste, ki si želijo bivanja med urbanim in naravnim, za vse, ki zase želijo le najboljše.
Soseska kar trinajstih pasivnih objektov je umeščena na zemljišče nekdanjega sadovnjaka, ki je bilo v lastni sosednje, dvestoletne domačije. Lastniki so si želeli, da bi na pragu njihovega doma zraslo usklajeno, ... večStražišče, ki leži ob robu Kranja, je le lučaj oddaljeno od vse družbene infrastrukture. Ponuja veliko veliko rekreacijskih poti in je odlična izhodiščna točka za krajše izlete po Gorenjski. Tu se gradi soseska vrhunskih lesenih hiš, za vse tiste, ki si želijo bivanja med urbanim in naravnim, za vse, ki zase želijo le najboljše.
Soseska kar trinajstih pasivnih objektov je umeščena na zemljišče nekdanjega sadovnjaka, ki je bilo v lastni sosednje, dvestoletne domačije. Lastniki so si želeli, da bi na pragu njihovega doma zraslo usklajeno, urejeno in enovito naselje. Da se je vse razpletlo po njihovih željah, pa je pripomogla kar hči Urša Ješe – arhitektka, zaposlena pri investitorju, načrtovalcu in graditelju naselja, podjetju Alfa Natura. “Pri arhitekturi smo pazili, da so hiše sodobne, izčiščene, ampak še vedno razgibane. To smo dosegli s kombinacijo dvokapnice in ravne strehe,” pove arhitektka. Na pritličje z ravno streho je tako prečno postavljen dvokapni volumen – nadstropje s spalnicami. Pod konzolo spalnega dela pa se ustvarijo velike, pokrite terase, ki delujejo kot podaljšek bivalnih prostorov. “Mislim, da je zasnova ne le všečna, pač pa tudi uporabna,” pove
arhitektka. Hiše so tudi že opremili z vsemi nadstreški, vrtnimi lopami in ograjami, da bi se izognili dograjevanju s prizidki, ki bi skazili enotno podobo naselja.
Komentarji • 0