kategorije

Žan Kranjec je sezono končal na vrhunski način

Slovenski alpski smučar Žan Kranjec je zadnji veleslalom sezone svetovnega pokala končal na vrhunski način, z novo uvrstitvijo na stopničke, potem ko je v Andori osvojil tretje mesto.Zmagal je Francoz Alexis Pinturault, drugo mesto je osvojil Švicar Marco Odermatt (+0,44), Kranjec je na tretjem mestu za zmagovalcem zadnjega veleslaloma sezone zaostal 1,03 sekunde. Kranjec je osvojil še tretje stopničke v svetovnem pokalu in druge letos, potem ko je 19. decembra v Saalbachu prvič v karieri zmagal na veleslalomih za svetovni pokal. Prvič je ... več Slovenski alpski smučar Žan Kranjec je zadnji veleslalom sezone svetovnega pokala končal na vrhunski način, z novo uvrstitvijo na stopničke, potem ko je v Andori osvojil tretje mesto.Zmagal je Francoz Alexis Pinturault, drugo mesto je osvojil Švicar Marco Odermatt (+0,44), Kranjec je na tretjem mestu za zmagovalcem zadnjega veleslaloma sezone zaostal 1,03 sekunde. Kranjec je osvojil še tretje stopničke v svetovnem pokalu in druge letos, potem ko je 19. decembra v Saalbachu prvič v karieri zmagal na veleslalomih za svetovni pokal. Prvič je na stopničke v svetovnem pokalu stopil 17. decembra 2017 s tretjim mestom na veleslalomu v Alta Badii. V končni razvrstitvi discipline pa se je z današnjimi stopničkami zavihtel na četrto mesto. Pred njim so le trije veleslalomisti, ki krojijo vrh discipline. Tako visoko ni bil še nikoli.